Sākumlapa    Ievietot vakanci  

 
Darba meklētājiem
Vakances
PHP Vakances
Sludinājumi
 
Noderīgi
Padomi
Profesionāļi
Kursi
Talantiem (aktieriem / mūziķiem )
Kur mācīties tālāk
Vakances Jūsu lapā
 
Darba devējiem
Ievietot vakanci
(bez maksas)
Dzēst vakanci
Darba devēji
Reklāma
Kontakti

Statistika
Darba meklētāji: 35106
Darba piedāvājumi: 7
Darba devēji: 514
 
Izaugsmes iespējas

Es jums izstāstīšu par kādu jaunekli vārdā Vlads. Pirms dažiem gadiem viņš pabeidza augstskolu. Viņam bija laba akadēmiskā izglītība, ļoti labas angļu valodas zināšanas, mērķtiecība un divu gadu vispusīga darba pieredze. Savu karjeru lielā transnacionālā tirdzniecības kompānijā viņš sāka no zemākā līmeņa. Viņš bija tirdzniecības aģents. Pēc pus gada viņš pacēlās par diviem līmeņiem un kļuva par menedžeri, kurš vadīja tirdzniecību četros reģionos. Tad pārgāja uz citu tikpat lielu kompāniju par tirdzniecības nodaļas direktoru un sasniedza ievērojamus rezultātus. Drīz arī kļuva par šis kompānijas stratēģijas direktoru.

Šis piemērs parāda, ka vairums veiksmīgākos soļus savā karjerā var spert kompānijas iekšienē, kurā tu strādā.

Mūsdienās cilvēks ar karjerista potenciālu 5-7 gados no ierindnieka var kļūt par top menedžeri diezgan lielā kompānijā. Ja cilvēks nepārtraukti maina darba vietu, tad tas kļūst aizdomīgi un var traucēt karjerā.

Meklējot darbu, daudzi interesējas vai uzņēmumā ir izaugsmes iespējas un kādas. Patiesībā, ja jūs esat pietiekami spēcīgs un ambiciozs, tad izaugsmes iespējas ir visur, bet tomēr ir dažas tādas vietas, kur šādu iespēju nav.

Nesen es konsultēju divas ļoti spējīgas studentes, kas pabeigušas bioloģijas fakultāti ar labām angļu valodas zināšanām, PC un autovadītāja apliecībām un darba pieredzi (tiesa gan zinātnes jomā). Draudzenes gribēja veidot karjeru komercijā un bija ar mieru sākt karjeru no sekretāres amata. Ja ejat strādāt par sekretārēm, tad labāk to darīt komercijas nodaļā, jo tur ir lielāka iespēja iemācīties kaut ko jaunu, katru dienu vērojot profesionāļu darbību un palīdzot viņiem.

Ja ejat strādāt par sekretāri lielam vadītājam, tad tas ir nedaudz sliktāks variants. Te jums izdosies nodibināt kontaktus, kuri var nākotnē noderēt, bet maz ko te iemācīsities jaunu. Daudz kas gan atkarīgs no uzņēmuma lieluma, jo mazāka kompānija, jo sekretāre tiek vairāk iesaistīta biznesa procesos.

Savukārt sekretāre reciptioniste (�pie telefona�) � tas ir amats, kas tiek uzskatīts par amatu bez izaugsmes iespējām. Dažās firmās gan šis amats ir labi apmaksāts un darba arī var būt ļoti daudz, bet iemācīties neko jaunu vai nodibināt kontaktus šeit gan nevarēs.

Tāpat izaugsmes iespējas var nebūt, ja strādājat kā padotais spēcīgam vadītājam, kurš negrasās pamest savu kompāniju vai pāriet uz citu amatu. Pirms ejiet strādāt uz jauno darba vietu, pamēģiniet satikt savu jaunu bosu un noskaidrot cik stingri viņš sēž savā amatā un cik piesaistīts viņš tam ir.

Ja kompānija strauji attīstās, tad tas arī var nākt par labu jūsu izaugsmes iespējām. Tāpat daudz kas ir atkarīgs no kompānijas politikas. Vai tai ir pieņemts virzīt savus darbiniekus uz priekšu vai arī meklēt jaunos darbiniekus no malas. Šādus jautājumus arī derētu uzzināt no jaunā darba devēja, bet tos labāk jautāt tikai tad, ja esat pārliecināts, ka darba devējs par jums tiešām ir ieinteresēts.

Valērijs Poļjakovs
Metropolis.ru
(tulkots no krievu valodas)


atpakaļ

Seko mums
  • Rakstiskie tulkojumi , nepārmaksā droši raksti LK Translation
Pievienot savu saiti!

 

 

 

 

  Copyright � www.MyCV.lv, 2004