Sākumlapa    Ievietot vakanci  

 
Darba meklētājiem
Vakances
PHP Vakances
Sludinājumi
 
Noderīgi
Padomi
Profesionāļi
Kursi
Talantiem (aktieriem / mūziķiem )
Kur mācīties tālāk
Vakances Jūsu lapā
 
Darba devējiem
Ievietot vakanci
(bez maksas)
Dzēst vakanci
Darba devēji
Reklāma
Kontakti

Statistika
Darba meklētāji: 35106
Darba piedāvājumi: 13
Darba devēji: 514
 
Kā pareizi uzvesties pārrunās

Iztaujājot personāla atlases speciālistus par principiem, kādēļ atsaka pretendentam darbu izrādījās, ka pirmajā vietā ir �nožēlojams izskats�.

Cilvēka ārējais izskats � tas ir ne tikai apģērbs, apavi vai frizūra. Cilvēks var būt ģērbies pieticīgi, bet būt pašpārliecināts un drosmīgs un neizskatīsies nožēlojami.

Gatavojoties pārrunām un pašās pārrunās darba meklētāji koncentrējas uz jautājumiem un uz savām atbildēm, bet pat pareizās atbildes neko nedos, ja darba meklētājs uzvedīsies ne tā kā vajag.

Ārējais izskats

Ja vēlaties sasniegt maksimumu sevis reprezentēšanā, tad ir jēga izstudēt dažas grāmatas par šo tēmu, bet kā minimums ir jāģērbjas un jāizskatās piedienīgi. Universālais apģērbs skaitās uzvalks. Nevajag pārāk izcelties ar krāsu, smaržām un kosmētiku. Vīrietim šajā ziņā ir vieglāk. Bija gan reiz gadījums, kad kādam kandidātam uz amatu ar nelielu algu, darbs tika atteikts, jo viņam uz rokas bija ļoti dārgs pulkstenis.

Ierašanās uz interviju

Labāk ierasties laicīgi, bet nesteigties ierasties pārāk ātri. Labāk atnākt ātrāk un pabūt ofisā un pavērot, kā intervētājs izskatās un uzvedās, ja ir tāda iespēja. Tā ir arī lieliska iespēja uzzināt vairāk par pašu uzņēmumu.

Ja ieejat darba telpā, neklauvējiet, bet atveriet durvis un izvēlieties kādu pie kā vērsties, bet tas, kas klauvē pie durvīm, netieši parāda savu nedrošību.

Kā pareizi apsēsties

Dažreiz, kad jums piedāvā apsēsties, jums ir iespēja izvēlēties vietu, bet dažreiz vienīgā piedāvājamā vieta ir krēsls, kas stāv ne pārāk ērti. Piemēram, tā ka jums jāsēž pret intervētāju ar sānu. Nekautrējaties un pagrieziet krēslu sev ērtāk. Tas būs signāls intervētājam, ka esat drošs cilvēks, bet, ja pasīvi apsēdīsities neērtā pozā, radīsiet par sevi nožēlojamu iespaidu.

Poza

Ar savu pozu jūs arī formējat par sevi iespaidu. Dažreiz kandidāts, atnākot ar koferīti vai mapīti, tur to sev uz ceļiem, bet labāk atrast vietu, kur to novietot, atbrīvojot rokas. Brīvas rokas var noderēt, kad sāksiet stāstīt un pārliecināt.

Pozai jābūt atvērtai un ir slikti, ja rokas visu laiku ir savienotas �ķēdē�. Labāk tās turēt uz ceļgaliem vai uz galda (vismaz vienu roku). Centieties būt pagriezušies pret intervētāju, lai viņam neliktos, ka esat novērsies.

Kājas labāk turēt taisni un pārliecinoši, neāķējot aiz krēsla. Poza �kāja uz kājas� daudziem intervētājiem nepatīk. Kaut kādā ziņā var �atspoguļot� intervētāja pozu. Ja intervētājs ir sakrustojis kājas, tad arī jūs, visticamāk , varat to darīt.

Acu kontakts

Daudzi turas pie nepareiza uzskata, ka nevar skatīties sarunas partnerim acīs, bet daudzi par to nedomā un bieži skatās grieztos vai arī garām. Tā ir viena no izplatītākajām kļūdām.

Informācija tiek nodota ne tikai ar vārdiem, bet arī ar intonāciju, pozu, žestiem un mīmiku. Kad jūs skatieties uz runājošu intervētāju jūs esat pieslēguši visus kanālus, lai uztvertu informāciju un radīsiet ieinteresēta cilvēka iespaidu. Tik pat svarīgi ir skatīties uz intervētāju, kad jūs runājiet. Vērojot viņa kustības, mīmiku un pozu, jūs varēsiet vieglāk noteikt kā viņš uztver jūsu vārdus un pēc nepieciešamības pielabot savu runu.

Žestikulācija

Ir grūti pārliecinoši runāt, ja jūsu rokas ir sasietas, bet daudzi paši sevi sasien, savienojot rokas vai pielipinot tās ceļiem. Mērena un pareiza žestikulācija padara jūsu valodu daudz pārliecinošāku.

Pauzes

Tam, kas grib pareizi un pārliecinošu runāt, jāmāk ieturēt pauzes. Piemēram, izsakot vienu vai vairākas domas, apstāties un uzmanīgi skatīties uz sarunas partneri it kā gaidot no viņa atbildi. Dažreiz tad var iegūt informāciju, kas ļauj precīzāk konstruēt atbildi vai stāstu, bet, ja jūs apklusīsiet un skatīsieties uz zemi, sarunas partnerim liksies, ka jums vairāk nav ko teikt. Tātad pareiza pauze ir jāsavieno ar pareizu pozu.

Dažreiz intervētājs pārbauda kandidātu ar pauzi, piemēram, uzdod jautājumu, jūs atbildat, bet intervētājs klusē. Rodas stresa situācija. Tas, kas neiztur stresa situāciju, cenšas kaut ko piebilst, lai arī uz jautājumu jau ir atbildējis. Vajag mācēt izturēt pauzi, demonstrējot ar savu ārējo izskatu mieru, uzmanību un gatavību turpināt sarunu.

Mīmika

Tipisks amerikāņu sauklis �Smile!� (smaidiet). Darba devējs visdrīzāk uzaicinās uz darbu pozitīvi noskaņotu cilvēku. Ja jūs smaidīsiet, jūs atstāsiet tieši šāda cilvēka iespaidu, bet, ja jūs runāsiet ar saspringtu sejas izteiksmi vai žēlīgu skatienu, jums būs mazākas iespējas atstāt pozitīva cilvēka iespaidu. Protams, nevajag arī ar to pārspīlēt.

 

Valērijs Poļjakovs
Metropolis.ru
(tulkots no krievu valodas)


atpakaļ

Seko mums
Pievienot savu saiti!

 

 

 

 

  Copyright � www.MyCV.lv, 2004