Sākumlapa    Ievietot vakanci  

 
Darba meklētājiem
Vakances
PHP Vakances
Sludinājumi
 
Noderīgi
Padomi
Profesionāļi
Kursi
Talantiem (aktieriem / mūziķiem )
Kur mācīties tālāk
Vakances Jūsu lapā
 
Darba devējiem
Ievietot vakanci
(bez maksas)
Dzēst vakanci
Darba devēji
Reklāma
Kontakti

Statistika
Darba meklētāji: 35106
Darba piedāvājumi: 7
Darba devēji: 514
 
Kā rakstīt CV?

Pats par sevi CV, pat pats labākais, nevienam darbu nedod, bet tas dod jums iespēju izcelties informācijas plūsmā, nokļūstošai uzņēmumā. Labi sastādīts CV palielina jūsu iespējas ieinteresēt darba devēju ar savu kandidatūru un saņemt ielūgumu uz personīgu tikšanos. Kādam jābūt CV, lai veiksmīgi atrisinātu šo uzdevumu?

Vienota standarta CV sastādīšanā pasaules praksē neeksistē, bet tomēr praktiskākais ir īsais CV uz 1-2 lapām, kas sastādīts uz hronoloģijas principa.

Labi un konkrēti CV var dažās lietās atšķirties, bet ir dažas galvenās prasības, kuras izpildot jūs padariet savu CV daudz efektīvāku. Pie tām ir pieskaitāmas:

1.Mērķtiecīgums.

Ir labi, ja CV ir viegli saprotams uz kādu darbu jūs pretendējiet un kāpēc jūs varētu apskatīt kā piemērotu kandidātu uz konkrēto amatu. Tādēļ es rekomendēju iekļaut iekš CV sadaļu �Mērķis� un aprakstot darba pieredzi, konkrēti norādīt jūsu darba funkcijas un sasniegumus.

2.Ērtums apskatot CV.

Cilvēkam, kurš skatās kaudzīti CV, priekš pirmās iepazīšanās, uz katru CV parasti tiek atvēlētas 1-2 minūtes. Pēc tam jūsu CV tiks nolikts malā detalizētākai apskatei vai arī nosūtīts uz ievadi datu bāzē (labākajā gadījumā) vai arī vienkārši izmests. Lai CV būtu ērti skatāms, tam jābūt labi strukturizētam, pietiekošā lielumā un skaisti attēlotam un nesaturošam otršķirīgu informāciju, piemēram par vecākiem, ticību utt.

3.CV sastādīšanas kultūra.

Gramatikas kļūdas, slikta valoda, pirkstu nospiedumi, rakstīts ar roku un citas līdzīgas lietas nedara godu CV autoram. Pie līdzvērtīgiem noteikumiem, pirmkārt uzmanība tiks pievērsta tiem kandidātiem, kam būs kulturāli noformēts CV.

Neveiksmīgs CV parasti ir rezultāts šo noteikumu neievērošanas rezultātā.

Apskatīsim dažas tipiskas kļūdas:

Pārmērigi liels apjoms.

Ja jūs sniedzat CV nevis pēc iepriekšējās vienošanās, bet gan kandidējot uz amatu atsaucoties uz sludinājumu, tad ideālais apjoms ir viena lapas. Lieliem speciālistiem ar lielu darba pieredzi ir pieļaujamas divas lapas.

Trīs, četras lapas liels CV ir pieļaujams, ja CV tiek nosūtīts pēc iepriekšējas vienošanās vai arī nosūtot to uz personāla atlases kompānijām.

CV rokraksts.

Ja jūs pretendējat uz prestižu amatu, jums jāatrod iespēja nopublicēt savu CV labā kvalitātē. Īpaši pievēršot uzmanību papīra kvalitātei.

CV ar nevajadzīgu informāciju.

Ko tikai neuzrāda iekš CV! Piemēram, nabadzīgo izcelsmi, zodiaka zīmi, tuvinieku dzimšanas datumus un pat augumu, svaru, pie tam nepretendējot uz modeles, bet pavisam uz citu amatu.

CV, kas balstās uz izrakstiem no darba grāmatiņas.

Sīki tiek aprakstīti visi uzņēmumi un ieņemamie amati, pat ziņas par grāmatiņā ierakstītajām pateicībām, bet nekā konkrēta par sasniegumiem, bet tieši šī informācija raksturo pretendenta kvalifikāciju un skaitās ļoti svarīga lieta priekš darba devēja.

Nekārtīgi un ar gramatiskām kļūdām sastādīti CV

Ir nācies saņemt CV no cilvēkiem, kas 2004 gadu norāda kā savu dzimšanas datumu. Bieži tiek sajaukti vietām burti vai arī kāds no tiem nejauši tiek izlaists, piemēram vārda �amats� vietā uzraksta �amts�. Tādēļ kad uzrakstiet savu CV, izlasiet to vairākkārtīgi vai arī iedodiet to izlasīt kādam citam.

Veidojot savu CV iejūtieties darba devēja lomā un padomājiet, kā viņš uztvers jūsu CV un ko viņš tur grib redzēt.

 

Valērijs Poļjakovs
Metropolis.ru
(tulkots no krievu valodas)


atpakaļ

Seko mums
  • Rakstiskie tulkojumi , nepārmaksā droši raksti LK Translation
Pievienot savu saiti!

 

 

 

 

  Copyright � www.MyCV.lv, 2004